گوگل عرضه نسل بعدی چت ربات هوش مصنوعی خود با نام Gemini را تا سال آینده به تعویق انداخت

چت ربات هوش مصنوعی Gemini

بر اساس آخرین اطلاعات منتشر شده، گوگل عرضه نسل بعدی چت ربات هوش مصنوعی خود، Gemini را به تعویق انداخته است و آن را تا سال آینده معرفی نمی کند. قابل ذکر است که گوگل در I/O 2023 این چت ربات را به عنوان مدل پایه نسل بعدی خود معرفی کرد و قرار بود هفته آینده رونمایی شود. با این حال، تا ژانویه 2024 شاهد حضور Gemini نخواهید بود.

گفته می شود Gemini قوی ترین هوش مصنوعی مکالمه ای است که گوگل ایجاد کرده است. طبق گزارش‌های The Information، این چت ربات هوش مصنوعی چندوجهی قرار بود هفته آینده با رویدادهای متعدد در کالیفرنیا، نیویورک و واشنگتن ،معرفی شود.

جالب است که ببینیم گوگل چگونه Gemini را در خدمات گوگل خود ادغام می کند.

اما پس از بررسی های داخلی، ساندار پیچای، مدیرعامل گوگل، تصمیم گرفت راه اندازی Gemini را به تاخیر بیندازد. گفته می‌شود که گوگل متوجه شده است که هوش مصنوعی برخی از سوالات غیر انگلیسی را به طور قابل اعتمادی بررسی نمی‌کند. پشتیبانی از زبان جهانی یکی از عوامل کلیدی گوگل برای پیشی گرفتن Gemini از GPT-4 OpenAI است و از آنجایی که Gemini هنوز به این استاندارد دست نیافته است، راه اندازی آن با تاخیر مواجه شده است.

همچنین گفته می‌شود که Gemini به لطف استفاده از قدرت محاسباتی بیشتر نسبت به GPT-4، توانسته است در تست‌های خصوصی از چت GPT-4 پیشی بگیرد. مدیر عامل گوگل در ماه نوامبر گفت که “این شرکت بر روی عرضه هر چه سریعتر Gemini 1.0 تمرکز دارد، مطمئن می شود که این نسخه رقابتی و پیشرفته است و ما از آنجا به بعد توسعه خواهیم داد.”

Sissie Hsiao، معاون گوگل و مدیر Bard و Google Assistant، طبق گزارش‌ها، مهارت چت ربات هوش مصنوعی Gemini را با ذکر مثالی توضیح داد: «چیزهای بسیار شگفت‌انگیزی دیده‌ام. مثلاً، اگر می‌خواهم یک کیک بپزم، 3 تصویر از مراحل یخ کردن یک کیک سه لایه برای من بکشید، و Gemini آن تصاویر را ایجاد می‌کند. اینها تصاویر کاملاً جدید هستند، نه فقط تصاویری از اینترنت.”

برای مشاهده آخرین اخبار تکنولوژی همراه ما باشید.

منبعsammobile

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

5 × 3 =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.