گوگل کروم اکنون به کاربران این امکان را می دهد که به راحتی متوجه شوند که تب ها چقدر رم مصرف می کنند

گوگل کروم

در جایی که چند وظیفه ای در مرورگرها به یک هنجار تبدیل شده است، مدیریت موثر منابع سیستم بسیار مهم است. گوگل کروم، یک مرورگر وب که میلیون‌ها نفر از آن استفاده می‌کنند، ویژگی جالبی را معرفی کرده است که به کاربران اجازه می‌دهد تا به معنای واقعی کلمه، استفاده از حافظه هر تب را کنترل کنند. این به روز رسانی جدید، همانطور که توسط 9to5Google گزارش شده است، گامی در جهت ارائه اطلاعات شفاف به کاربران در مورد میزان مصرف حافظه سیستمی صفحات باز آنها است.

برای مشاهده مصرف منابع، فقط باید به بالای برگه(تب ها) حرکت کنید(ماوس را روی تب ها ببرید)

مصرف منابع گوگل کروم

پیش از این، کروم حالت ذخیره‌سازی حافظه را راه‌اندازی کرده بود که با محدود کردن منابع استفاده شده توسط برگه‌های غیرفعال، حافظه سیستم را حفظ می‌کند. اما این آخرین ویژگی با ارائه داده‌های استفاده از حافظه در زمان واقعی با یک حرکت ساده(قرار دادن ماوس روی تب) روی یک برگه یک قدم فراتر می‌رود. این بدان معناست که اکنون می‌توانید بدون نیاز به پیمایش از طریق تنظیمات متعدد ببینید کدام یک از وب‌سایت‌های باز شما منابع سیستم را درگیر می‌کنند.

این راحتی به ویژه برای کاربرانی مفید است که با چندین برگه باز کار می‌کنند. این یک ویژگی است که نیازهای روزمره کاربر را بیان می کند – بدون نیاز به دانش فنی برای نظارت بر عملکرد رایانه شما. ساده، سریع و آموزنده، می تواند به شما کمک کند تصمیم بگیرید که وقتی دستگاه شما کند می شود کدام برگه ها را ببندید.

برای دسترسی به حالت‌های حافظه و ذخیره انرژی، کاربران می‌توانند به تنظیمات مرورگر در بخش «عملکرد» مراجعه کنند. همچنین گزینه ای برای فعال نگه داشتن برخی از سایت های مهم وجود دارد و اطمینان حاصل می شود که صفحات مهم هر بار که روی آنها کلیک می کنید بارگذاری مجدد نمی شوند.برای مشاهده آخرین اخبار تکنولوژی همراه ما باشید.

منبعgizmochina

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

هشت − 4 =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.