گوگل در حال کار بر روی ویژگی جدید Performance Panel برای کروم است

گوگل کروم

ظاهرا گوگل در حال کار بر روی ویژگی جدیدی به نام پنل عملکرد کروم در ویندوز 11 و macOS است. این پنل احتمالاً به کاربران اجازه می دهد تا حافظه مرورگر و استفاده از CPU و همچنین عملکرد تب های جداگانه را ردیابی کنند.

Google اخیراً روی چندین تغییر مرتبط با عملکرد برای Chrome کار کرده است، از جمله کنترل‌های حذف برگه جدید و موارد دیگر. Performance Panel احتمالاً بخشی از استراتژی گسترده تر شرکت برای برجسته کردن کارایی، سرعت و امنیت مرورگر آن است.

در پستی در انجمن اشکالات Chromium، یک مهندس گوگل اشاره کرد که مراحل نهایی طراحی پنل جدید در حال انجام است و تیم در حال کار بر روی نهایی کردن طراحی محتویات پنل جانبی عملکرد جدید است و باید نمونه اولیه از نحوه طراحی پنل جدید را ارائه کند.

کاربران Windowslatest معتقدند که Performance Panel مشابه ویژگی ضروری مرورگر در مایکروسافت اج است. یکی از ویژگی های کلیدی Performance Panel احتمالا Memory Saver است. وقتی این ویژگی فعال باشد، منابع را به سمت برگه‌های فعال اولویت می‌دهد و اطمینان حاصل می‌کند که Chrome فقط زمانی از حافظه استفاده می‌کند که به طور فعال از آن استفاده می‌شود.

به عنوان مثال، اگر چندین تب اینستاگرام را در کروم باز کرده اید، اما در چند دقیقه گذشته از تب YouTube استفاده کرده اید، کروم به طور موقت حافظه را از تب های غیرفعال اینستاگرام آزاد می کند. سپس حافظه آزاد شده در YouTube و سایر ویژگی های مرورگر به اشتراک گذاشته می شود.

پنل عملکرد همچنین می تواند دارای ویژگی کارایی باتری باشد. هنگامی که سطح باتری دستگاه کاربر به 20٪ کاهش می یابد، Google Chrome فعالانه از کاربر می خواهد حالت صرفه جویی در باتری را فعال کند.

همه اینها ویژگی هایی هستند که با ضروریات مرورگر Edge همراه هستند. و دیدن کار گوگل روی ویژگی‌های مشابه برای کروم دلگرم‌کننده است، زیرا به کاربران کنترل بیشتری بر نحوه استفاده مرورگرشان از منابع می‌دهد. این می تواند به بهبود عمر باتری، عملکرد و تجربه کلی کاربر کمک کند.برای مشاهده آخرین اخبار تکنولوژی همراه ما باشید.

منبعgizmochina

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

سه × 1 =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.