بروزرسانی جدید گوگل کروم برای آیفون امکانات جالبی به آن اضافه می کند

گوگل کروم

برنامه گوگل کروم برای iPhone به تازگی یکسری به‌روزرسانی‌های جدید دریافت کرده است که با تبدیل Chrome به یک برنامه فوق‌العاده یکپارچگی بیشتری با بقیه اکوسیستم Google ارائه می‌دهد.

در وبلاگ رسمی گوگل، چهار ویژگی جدید به برنامه گوگل کروم آیفون  اضافه شده است – ویژگی هایی که قبلاً در نسخه اندروید وجود داشت، اما اکنون طرفداران آیفون از آن بهره مند می شوند. آن‌ها ویژگی‌های بسیار ساده‌ای هستند، اما در عین حال چیزهایی هستند که مجموعه گوگل را برای کاربران آیفون جذاب‌تر می‌کنند.

اول از همه، ما ویژگی های Google Maps را داریم که در iOS به کروم می آیند. اکنون، هنگامی که انگشت خود را برای چند لحظه روی یک آدرس در Google Chrome فشار می‌دهید، می‌توانید مکان را در یک پنجره بازشو Google Maps ببینید – حتی نیازی به نصب maps ندارید. اگر می‌خواهید به آدرس پیمایش کنید، می‌توانید دکمه «دریافت مسیرها» را فشار دهید تا نقشه‌های گوگل روی تلفن شما باز شوند –البته در صورت نصب بودن.

همین امر در مورد پاپ آپ های جدید تقویم گوگل نیز صدق می کند. اکنون، وقتی تاریخ را در Google Chrome برای چند لحظه فشار می‌دهید، می‌توانید یک رویداد Google Calendar ایجاد کنید که با سایر برنامه‌های Google شما همگام‌سازی می‌شود – بدون اینکه اصلاً نیازی به باز کردن برنامه Calendar باشد. اگر می‌خواهید رویداد تقویم را مشاهده کنید، می‌توانید روی دکمه «باز کردن» کلیک کنید تا پس از ایجاد آن این کار را انجام دهید (این به نصب برنامه تقویم Google نیاز دارد).

همچنین ویژگی‌های Google Translate بهتری در آن تعبیه شده است. وقتی متنی را در Chrome انتخاب می‌کنید که به زبان دیگری است، اکنون می‌توانید بدون خروج از برنامه با کلیک کردن روی پنجره بازشو «Google Translate» آن را ترجمه کنید. مجدداً، اگر می‌خواهید ویژگی‌های بیشتری داشته باشید، Google دکمه‌ای را برای باز کردن سریع برنامه Google Translate در تلفن شما در هنگام ترجمه در کروم ارائه می‌کند (و دوباره، اگر نصب شده باشد).

در نهایت google lens ، در حالی که گوگل لنز قبلاً به کاربران اجازه می داد تصاویری را که قبلاً در وب مشاهده کرده بودند جستجو کنند، کاربران به زودی می توانند با دوربین خود عکس بگیرند یا تصاویری را از عکس های خود آپلود کنند تا آنها را در اینترنت جستجو کنند، همه از طریق Chrome و بدون نیاز به نصب برنامه Google Lens است. این ویژگی‌ها در «ماه‌های آینده» عرضه می‌شوند.

ویژگی‌های جدید  گوگل کروم در آیفون واقعاً این برنامه را به یک برنامه فوق‌العاده تبدیل می کند، اگرچه ممکن است تغییرات کوچکی به نظر برسد، اما به نظر می‌رسد که به‌گونه‌ای ایجاد شده‌اند که کاربران را از برنامه‌های دیگر اپل، مانند نقشه‌های اپل و تقویم اپل دور کنند.

نه اینکه واقعا مشکلی در آن برنامه ها وجود داشته باشد، توجه داشته باشید که این فقط به ترجیح کاربران برمی گردد.برای مشاهده آخرین اخبار تکنولوژی همراه ما باشید.

منبعgizmodo

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

دوازده + نوزده =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.