چهار داوطلب برای یک سال خود را در یک زیستگاه شبیه سازی شده مریخ حبس کرده اند

زیستگاه شبیه سازی شده مریخ

روز یکشنبه، چهار محقق لباس های مخصوص پوشیدند و وارد دنیای سرخ شدند که در آن یک سال زندگی و کار در یک محیط شبیه سازی شده مریخ را سپری می کنند.

زیستگاه CHAPEA ناسا یا Crew Health and Performance Exploration Analogue، این هفته از مهمانان داوطلب خود استقبال کرد که قرار است 378 روز را در دنیای محصور و مریخ مانند بگذرانند تا به آژانس فضایی کمک کنند تا برای ماموریت های آینده به سیاره سرخ آماده شود.

دانشمند محقق، کلی هاستون، یکی از چهار شرکت کننده در این مطالعه در حال انجام، در طی یک نشست مطبوعاتی قبل از ورود به زیستگاه گفت: “من بسیار خوش شانس  هستم که بخشی از این خدمه و ماموریت هستم.” “این یک شغل و شخصیت برجسته است که هم دانشمند و هم موضوع آزمایش باشید و هم داده هایی تولید کنید که ممکن است روش های جدید و سفر فضایی ایمن تر را امکان پذیر کند.”

هاتسون به همراه مهندس سازه راس براکول، پزشک اورژانس ناتان جونز و میکروبیولوژیست نیروی دریایی ایالات متحده آنکا سلاریو در ماه آوریل برای این مطالعه انتخاب شدند. ناسا در سال 2021 فراخوانی برای داوطلبان برای شهروندان آمریکایی “سالم و با انگیزه” بین سنین 30 تا 55 سال ارسال کرده بود تا در اولین ماموریت سه ساله شرکت کنند.

این زیستگاه 157 متر مربعی در مرکز فضایی جانسون ناسا در هیوستون، تگزاس واقع شده است. دارای یک آشپزخانه، دو حمام، اتاق خواب خصوصی، یک منطقه کار، و همچنین یک منطقه تفریحی برای معاشرت است.

زیستگاه شبیه سازی شده مریخ

ناسا در بیانیه‌ای نوشت: «زیستگاه چالش‌های یک مأموریت در مریخ از جمله محدودیت‌های منابع، خرابی تجهیزات، تأخیرهای ارتباطی و سایر عوامل استرس‌زای محیطی را شبیه‌سازی می‌کند».

در داخل محیط شبیه‌سازی‌شده مریخ، چهار داوطلب فعالیت‌های مختلفی را انجام می‌دهند که انگار در یک مأموریت به مریخ هستند، از جمله پیاده‌روی فضایی شبیه‌سازی شده، عملیات روباتیک، نگهداری زیستگاه، بهداشت شخصی، ورزش و رشد محصول.

ناسا، با کمک شرکای بین المللی خود، در نهایت امیدوار است که انسان ها را به مریخ بفرستد و احتمالاً حضور پایدار فضانوردان را در زیستگاه های سیاره همسایه زمین ایجاد کند. مریخ یک بیابان خشک  با جوی نازک و پر از دی اکسید کربن و دمای انجماد در فصل زمستان است. این عوامل احتمالاً فعالیت های فضانوردان در مریخ را  دشوار می کند، به همین دلیل است که آژانس فضایی می خواهد برای چالش های پیش رو آماده باشد.

داگلاس گفت: «این شبیه‌سازی به ما امکان می‌دهد داده‌های عملکرد شناختی و فیزیکی را جمع‌آوری کنیم تا بینش بیشتری در مورد تأثیرات احتمالی مأموریت‌های طولانی مدت به مریخ بر سلامت و عملکرد خدمه به ما بدهد». در نهایت، این اطلاعات به ناسا کمک می کند تا تصمیمات آگاهانه ای برای طراحی و برنامه ریزی برای یک ماموریت انسانی موفق به مریخ بگیرد.

منبعgizmodo

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

نوزده − 6 =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.