ویژگی های جو مریخ: داده های جدید رابطه بین پالس های متان و تغییرات فشار اتمسفر را نشان می دهد

جو مریخ

دانشمندان در آزمایشگاه ملی لوس آلاموس که با داده های مریخ نورد کنجکاوی ناسا کار می کنند، نتایج جدیدی را ارائه کرده اند که به منابع احتمالی پالس های متان در مریخ اشاره می کند. این نوسانات ممکن است با تغییرات فشار اتمسفر همراه باشد.

در طول این مطالعه، دانشمندان حرکت متان را از طریق شکاف‌های زیرزمینی و برهم‌کنش آن با سنگ‌های متخلخل مدل‌سازی کردند که امکان تعیین دقیق‌تر فرآیندهای رخ‌داده در این سیاره را فراهم کرد. نتایج مدل‌سازی نشان‌دهنده وجود پالس‌های متان در تابستان مریخ قبل از طلوع خورشید در نیمکره شمالی این سیاره است.

جان اورتیز، دانشجوی کارشناسی ارشد در آزمایشگاه ملی لوس آلاموس، می‌گوید: «درک تغییرات متان، گامی کلیدی در تعیین منشأ آن است. مطالعه ما تایید می‌کند که نوسانات فشار اتمسفر نقش مهمی در انتشار متان از منابع زیرزمینی و توزیع آن در جو مریخ بازی می‌کند.

متان که به عنوان یک شاخص بالقوه حیات در نظر گرفته می شود، دارای تغییرات فصلی و روزانه در مریخ است. این کشف به دانشمندان کمک می کند تا دینامیک این گاز در سیاره را بهتر درک کنند و می تواند برای بهینه سازی جمع آوری نمونه توسط مریخ نورد کنجکاوی مفید باشد.

محققان خاطرنشان می کنند که این نتایج فرصت های جدیدی را برای مطالعه حضور بالقوه حیات در مریخ فراهم می کند. مطالعات دقیق پالس های متان و منابع آنها می تواند به گسترش دانش نشانگرهای زیستی در مریخ کمک کند.

کار ما چندین پنجره زمانی مهم را برای جمع آوری داده های کنجکاوی پیشنهاد می کند. اورتیز گفت: ما معتقدیم که آنها بهترین فرصت را برای محدود کردن زمان نوسانات متان فراهم می‌کنند و ممکن است در نهایت منجر به درک بهتر منشأ آن در مریخ شود.

منبعgadgettendency

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.