ایلان ماسک، مدیر عامل توییتر آماده خرید بانک سیلیکون ولی است

ایلان ماسک

بانک سیلیکون ولی (SVB)، یکی از بزرگترین بانک‌های ایالات متحده، توسط قانون‌گذاران تعطیل شد و دارایی‌های آن توسط شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) توقیف شد. این بانک در درجه اول به مشتریان در صنعت فناوری، از جمله کارکنان فناوری، استارت آپ ها و شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر خدمات ارائه می کرد. بسته شدن آن بزرگترین ورشکستگی بانک ایالات متحده از زمان بحران مالی جهانی در سال 2008 است.

FDIC بانک ملی بیمه سپرده سانتا کلارا را برای نگهداری سپرده های بیمه شده از SVB ایجاد کرده است که به تسویه چک ها ادامه خواهد داد. دفتر اصلی و کلیه شعب SVB از 22 اسفند ماه بازگشایی می شود و سپرده گذاران بیمه شده حداکثر تا صبح دوشنبه به سپرده های خود دسترسی کامل خواهند داشت. با این حال، مشخص نیست که چگونه حساب‌های بزرگتر یا خطوط اعتباری شرکت‌ها تحت تأثیر بسته شدن قرار می‌گیرند، زیرا بیمه استاندارد FDIC تا سقف 250000 دلار برای هر سپرده‌گذار را پوشش می‌دهد.

در میان این آشفتگی، مین لیانگ تان، مدیرعامل Razer پیشنهاد کرد که توییتر باید SVB را خریداری کند و آن را به یک بانک دیجیتال تبدیل کند. این پیشنهاد توجه ایلان ماسک، رئیس توییتر را به خود جلب کرد و او پاسخ مثبت داد و گفت که پذیرای این ایده است.

این خرید بالقوه می تواند نشان دهنده ورود توییتر به فضای فین تک باشد، زیرا این شرکت در حال بررسی راه هایی برای گسترش تجارت خود بوده است. با خرید SVB، توییتر می‌تواند از پایگاه کاربری بزرگ و برند قوی خود استفاده کند تا خود را به عنوان یک بازیگر اصلی در صنعت بانکداری دیجیتال معرفی کند. در زمان نوشتن این مطلب، هیچ تایید رسمی یا اطلاعات بیشتری در مورد این اظهار نظر از سوی ماسک وجود ندارد.برای مشاهده آخرین اخبار تکنولوژی همراه ما باشید.

منبعgizmochina

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

نه − 8 =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.