X.AI  شرکت جدید هوش مصنوعی ایلان ماسک تاسیس شد

ایلان ماسک

ایلان ماسک کارآفرین و میلیاردر معروف  که در ایجاد چندین شرکت موفق نقش داشته است شرکت جدید تاسیس کرد. اولین سرمایه‌گذاری او Zip2 بود، یک شرکت نرم‌افزاری که او در سال 1995 تأسیس کرد و فهرست‌های تجاری آنلاین و راهنمای شهری را برای روزنامه‌ها ارائه می‌کرد. در سال 1999، ماسک Zip2 را تقریباً 300 میلیون دلار فروخت و در ادامه X.com را تأسیس کرد، یک شرکت پرداخت آنلاین که بعداً به PayPal تبدیل شد. پی پال در سال 2002 به قیمت بیش از 1 میلیارد دلار به eBay فروخته شد و ماسک از درآمد خود برای راه اندازی SpaceX، یک شرکت خصوصی اکتشاف فضایی، در سال 2002 استفاده کرد. در سال 2004، ماسک همچنین تسلا را تأسیس کرد، یک شرکت خودروهای الکتریکی که از آن زمان به یک شرکت پیشرو تبدیل شده است. آخرین  خرید ماسک شامل توئیتر غول رسانه های اجتماعی است که به قیمت 44 میلیارد دلار خریداری شد. اکنون گزارش ها حاکی از آن است که ایلان ماسک یک شرکت جدید هوش مصنوعی را تاسیس کرده است.

هفته گذشته، خبری منتشر شد مبنی بر اینکه ایلان ماسک خرید عظیمی  حدود 100000 پردازنده گرافیکی انجام داده است. مشخص بود که او روی یک پروژه بزرگ کار می کند و این خبر نیز این موضوع را تایید می کند. گزارش های اخیر از وال استریت ژورنال و فایننشال تایمز نشان می دهد که ماسک یک شرکت هوش مصنوعی جدید به نام X.AI  تاسیس کرده است. بر اساس پرونده های دولتی که توسط منابع مشاهده شده است، شرکت جدید در نوادا ثبت شده است.

جزئیات برنامه های او برای شرکت X.AI و اینکه آیا او قصد دارد رقیبی برای ChatGPT باشد، نامشخص است، اما گزارش ها نشان می دهد که او محققان سابق DeepMind را استخدام کرده است و ما  می دانیم که او هزاران پردازنده گرافیکی را برای توسعه هوش مصنوعی خریداری کرده است. علاوه بر این، او در حال حاضر در حال مذاکره با سرمایه گذاران  تسلا و اسپیس ایکس برای تامین مالی سرمایه گذاری جدید خود است.برای مشاهده آخرین اخبار تکنولوژی همراه ما باشید.

منبعgizmochina

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

20 − 8 =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.