E3 بزرگ‌ترین نمایشگاه صنعت بازی‌های ویدیویی برای همیشه تعطیل شد

نمایشگاه صنعت بازی‌های ویدیویی

هر چند صنعت بازی‌های ویدئویی به طور کلی از E3 – که یکی از بزرگترین نمایشگاه‌های تجاری صنعت بازی‌های ویدئویی و بزرگترین رویداد نمایش بازی سال بوده است – دست کشیده بود، اما همیشه احتمال بازگشت آن پس از چندین سال از لغو وجود داشت. با این حال، در بیانیه‌ای  تأیید شد که نمایشگاه به صورت دائمی لغو شده است.

“ما می‌دانیم که خداحافظی با یک رویداد محبوب چقدر سخت است، اما با توجه به فرصت‌های جدیدی که صنعت ما  برای طرفداران و همکاران دارد، این کار صحیح است”، این اظهارات استنلی پیر لوئیس، مدیرعامل انجمن نرم‌افزار سرگرمی است.

پیر لوئیس به دلیل تعطیلی ناگهانی E3 اشاره کرد: توسعه‌دهندگان بازی و ناشران به طور فزاینده‌ای از این رویداد دور شده بودند تا نمایشگاه‌های خود را با هزینه کمتر به طرفداران مستقیماً تحت پوشش بگیرند.

حتی قبل از شیوع ویروس کووید-19 در سال 2020 که باعث توقف گردهمایی‌های حضوری بزرگ شد، ناشران شروع به بازاریابی مستقیم به مصرف‌کنندگان از طریق نمایش‌های زنده مانند Nintendo Direct، State of Play شرکت سونی و Xbox Games Showcase کرده بودند.

سپس در سال 2020، پس از اینکه ویروس کووید-19 نمایشگاه E3 و سایر رویدادهای صنعت بازی مانند GDC و Gamescom را تعطیل کرد، گئوف کیلی اعلام کرد که نمایش خود را با نام Summer Game Fest، یک رویداد آنلاین که ناشران و توسعه‌دهندگان می‌توانستند بازی‌های خود را در طی چند ماه به نمایش بگذارند، برگزار می‌کند. با گذر زمان، ده‌ها رویداد آنلاین دیگر شروع به برگزاری کردند که به توسعه‌دهندگان، چه از سطح AAA و چه از سطح مستقل، امکان بازاریابی بازی‌های خود به یک جمعیت گسترده را بدون هزینه و استرس E3 فراهم کرد.برای مشاهده آخرین اخبار بازی همراه ما باشید.

منبعtheverge

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

5 × 5 =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.