چین بزرگترین توربین بادی جهان را راه اندازی کرد

بزرگترین توربین بادی جهان

شرکت چینی Three Gorges Energy اولین توربین بادی 16 مگاواتی جهان MingYang Smart Energy MySE 16-260 را به شبکه متصل کرده است. قطر روتور 260 متر، طول هر یک از سه تیغه 123 متر و وزن آن 54 تن است. “اتاق موتور” با ژنراتور، واقع در بالای تکیه گاه، 385 تن وزن دارد. ارتفاع برج توربین بادی به 152 متر می رسد که با ارتفاع حدود یک ساختمان 50 طبقه قابل مقایسه است.

در یک چرخش، پره های یک توربین غول پیکر دایره ای به وسعت 50000 متر مربع را ترسیم می کنند و 34.2 کیلووات ساعت انرژی تولید می کند. انتظار می رود MingYang Smart Energy MySE 16-260 برق حدود 36000 خانه چینی را تامین کند. ژنراتور بادی در مزرعه بادی فراساحلی فوجیان در تنگه تایوان نصب شده است. به گزارش Three Gorges Group، این مکان با این واقعیت متمایز است که بیش از 200 روز در سال نیروی باد از 51 کیلومتر در ساعت فراتر می رود.

این توربین بادی 16 مگاواتی برای مقاومت در برابر سرعت باد تا 287 کیلومتر در ساعت طراحی شده است که حتی از طوفان تایفون که در سال 1979 اقیانوس آرام را درنوردید و تبدیل به قدرتمندترین طوفان استوایی در تاریخ بشر شد، قوی تر است. فرض بر این است که حجم برق تولیدی این توربین 66 گیگاوات ساعت در سال باشد. در عین حال، متخصصان چینی قصد ندارند در اینجا متوقف شوند و به افزایش اندازه توربین های بادی دریایی ادامه می دهند. بنابراین، شرکت کشتی سازی دولتی چین در حال ساخت یک توربین 18 مگاواتی است که می تواند در آینده نزدیک راه اندازی شود.برای مشاهده آخرین اخبار تکنولوژی همراه ما باشید.

منبعgadgettendency

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

4 × یک =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.