اپل در حال انتشار وصله های امنیتی فوری برای iOS و iPadOS است

آیفون

اپل اخیراً اقدام سریعی برای رفع یک آسیب‌پذیری امنیتی مهم در آخرین نسخه‌های iOS و iPadOS خود انجام داده است. این غول فناوری به‌روزرسانی‌های Rapid Security Response را به‌ویژه برای iOS 16.5.1 و iPadOS 16.5.1  برای اصلاح یک آسیب‌پذیری WebKit منتشر کرد . از آنجایی که WebKit موتور مرورگر مورد استفاده سافاری است، برای کاربران بسیار مهم است که به‌روزرسانی‌ها را فوراً نصب کنند تا از محافظت از دستگاه‌هایشان اطمینان حاصل کنند.

هدف نسخه جدید رفع مشکلات ایجاد شده توسط انتشار به روز رسانی 21 ژوئن است

برای نصب به‌روزرسانی‌ها، کاربران به سادگی باید همان فرآیند به‌روزرسانی معمولی را دنبال کنند. آنها می توانند به Settings > General > Software Update رفته و دستورالعمل های ارائه شده را دنبال کنند. کل مراحل نصب فقط باید چند دقیقه طول بکشد و پس از آن دستگاه مجدداً راه اندازی می شود.

این به‌روزرسانی‌ها به‌عنوان iOS 16.5.1 (a) و iPadOS 16.5.1 (a) فهرست شده‌اند تا نشان دهند که آنها نسخه‌های مجزایی هستند که با هدف حل مشکلات نسخه‌های قبلی که در 21 ژوئن ارائه شده بودند منتشر شدند. اپل اذعان کرده است که نقص WebKit به طور بالقوه می تواند به مهاجمان اجازه دهد تا کد دلخواه را با پردازش محتوای وب در دستگاه های مورد نظر اجرا کنند. در حالی که این شرکت از گزارشی آگاه است که نشان می‌دهد این آسیب‌پذیری ممکن است به طور فعال مورد سوء استفاده قرار گرفته باشد، در نتیجه در حال حاضر مشخص نیست که کدام یک از داده‌های شخصی به خطر افتاده است.

علاوه بر iOS و iPadOS، کاربران مکی که از macOS Ventura 13.4.1 استفاده می‌کنند نیز به‌روزرسانی Rapid Security Response را دریافت می‌کنند تا آسیب‌پذیری مرورگر Safari را برطرف کند. برای نصب آپدیت روی مک، کاربران باید به منوی اپل رفته، System Settings را انتخاب کرده، روی General کلیک کرده و سپس به Software Update بروید.

این رویکرد پیشگیرانه توسط اپل تضمین می‌کند که آسیب‌پذیری‌های امنیتی مهم به‌سرعت برطرف می‌شوند، از داده‌های کاربر محافظت می‌کند و امنیت کلی دستگاه‌های آن‌ها را حفظ می‌کند. اکیداً به کاربران توصیه می‌شود که نصب این به‌روزرسانی‌ها را برای کاهش خطرات احتمالی مرتبط با آسیب‌پذیری WebKit در اولویت قرار دهند.برای مشاهده آخرین اخبار تکنولوژی همراه ما باشید.

منبعgizmochina

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

دوازده + یازده =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.