اپل در سال 2023 در صدر بازار گوشی‌های هوشمند قرار گرفت 

اپل

بر اساس آخرین گزارش IDC، اپل در سال 2023 سامسونگ را کنار زد و به پیشروترین فروشنده گوشی های هوشمند تبدیل شد.

این سازنده آیفون رکورد فروش 80.5 میلیون دستگاه در سه ماهه پایانی و در مجموع 234.6 میلیون دستگاه در سال را به ثبت رساند. از سوی دیگر، سامسونگ در سه ماهه چهارم 53 میلیون دستگاه فروخته است که مجموع سالانه آنها به 226.6 میلیون رسیده است.

این یک نقطه عطف است، زیرا این اولین بار از سال 2010 است که شرکتی غیر از سامسونگ در بازار رقابتی شدید مقام اول را کسب می کند.

در همین حال، شیائومی با 145.9 میلیون فروش در جایگاه سوم قرار گرفت و پس از آن Oppo با 103.1 میلیون فروش و Transsion با 94.9 میلیون در جایگاه پنجم قرار گرفتند.

با این حال، بازار کلی گوشی های هوشمند رونق نداشت. محموله‌های جهانی با کاهش 3.2 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به 1.17 میلیارد دستگاه در سال 2023 رسید. در حالی که بازار در اوایل با مشکلات اقتصادی و مشکلات موجودی مواجه بود، نیمه دوم شاهد نشانه‌هایی از بهبود با رشد 8.5 درصدی در سه ماهه پایانی بود.

به گفته IDC، موفقیت اپل به دلیل تقاضا برای دستگاه های پیشرفته است که در حال حاضر بیش از 20 درصد از بازار را به خود اختصاص داده است.

در حالی که ظهور اپل نقشی در افول سامسونگ داشت، خود اکوسیستم اندروید در حال تنوع است. هوآوی در حال بازیابی جایگاه خود در چین است و برندهایی مانند OnePlus، Honor و Google دستگاه‌های رقابتی را در رده‌های پایین‌تر بخش پریمیوم عرضه می‌کنند. تلفن های تاشو و پیشرفت های هوش مصنوعی ماهیت پویای بازار را بیشتر برجسته می کند.

در توسعه فناوری دیگری، مایکروسافت از اپل پیشی گرفت و با ارزش بازار به با ارزش ترین شرکت جهان تبدیل شد که تا حدی به دلیل تمرکز بر هوش مصنوعی مولد است. ارزش بازار آنها در سال گذشته بیش از 1 تریلیون دلار افزایش یافته است و تغییر قابل توجهی را در چشم انداز فناوری نشان می دهد.برای مشاهده آخرین اخبار تکنولوژی همراه ما باشید.

منبعgizmochina

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.