طبق گزارش ها، اپل پروژه میکرو ال ای دی برای اپل واچ اولترا را لغو می کند

اپل واچ اولترا

سال ها است که شایعاتی مبنی بر اینکه اپل نمایشگر میکرو ال ای دی را برای اپل واچ اولترا استفاده خواهد کرد، منتشر شده است. با این حال، تحولات جدید آینده ارتقای مورد انتظار را زیر سوال برده است.

یکی از تامین کنندگان احتمالی صفحه نمایش اپل، Osram، اعلام کرد که به طور غیرمنتظره ای “پروژه بزرگ میکرو LED از یک مشتری ناشناس” را لغو کرده است. در حالی که نام این شرکت اعلام نشده است، بر اساس گزارش‌های قبلی گمان می‌رود اپل باشد.

Kuo توضیح می دهد که چرا اپل استفاده از میکرو ال ای دی را برای Apple Watch Ultra کنار می گذارد

مینگ چی کو، تحلیلگر اپل، تصمیم اپل برای لغو برنامه های اپل واچ میکرو ال ای دی را بیشتر روشن کرده است. طبق یک توییت، او زنجیره تامین اپل را بررسی کرده و تایید کرده است که این شرکت این پروژه را برای آینده قابل پیش‌بینی لغو کرده است.

کو به هزینه های بالای تولید به عنوان دلیل اصلی کنار گذاشتن اپل اشاره کرد. وی اظهار داشت که فناوری microLED در این مرحله نمی تواند ارزش قابل توجهی به محصول اپل واچ اضافه کند. هزینه‌های تولید انبوه نیز همچنان بسیار بالاست که نمی‌توان یک ساعت microLED را از نظر اقتصادی مقرون‌به‌صرفه کرد.

کو همچنین خاطرنشان کرد که بسیاری از کارمندان درگیر در تلاش‌های توسعه microLED پس از پایان پروژه شغل خود را از دست داده‌اند.

اگر درست باشد، این یک شکست در انتقال بلندمدت اپل به میکرو LED برای پوشیدنی‌هایش خواهد بود. روشنایی، کنتراست و کارایی باتری میکرو LED برای Watch Ultra ایده آل بود.

برخی گزارش‌ها هنوز این احتمال را می‌دهند که اپل می‌تواند در آینده یک اپل واچ میکرو ال ای‌دی را پس از بلوغ فناوری و تولید عرضه کند. با این حال، برخی دیگر بر این باورند که ممکن است اپل به دلیل محدودیت‌های موجود در میکرو ال‌ای‌دی یا هزینه‌های بالاتر، فعلاً تصمیم گرفته باشد از OLED برای سری ساعت‌های خود استفاده کند.

اگرچه ممکن است microLED به این زودی برای اپل واچ عرضه نشود، تحلیلگران می گویند که اپل احتمالا همچنان فناوری نمایشگر را در دراز مدت مهم می بیند. با این وجود، هنوز مشخص نیست که دقیقاً چه چیزی باعث شد اپل این پروژه را پس از تحقیق و توسعه گسترده متوقف کند.برای مشاهده آخرین اخبار تکنولوژی همراه ما باشید.

منبعandroidheadlines

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

1 × پنج =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.