مک بوک پرو و مک مینی اپل با تراشه M3 سال آینده عرضه می شوند

اپل

اپل در حال کار بر روی نسل بعدی تراشه‌های سیلیکونی اپل است و انتظار می‌رود این شرکت تراشه‌های M3 را در ماه‌های آینده به عنوان جانشین پردازنده‌های فعلی M2 عرضه کند.

همچنین انتظار می‌رود که غول فناوری کوپرتینویی مک‌بوک ایر را با تراشه M3 در ماه‌های آینده معرفی کند. اما انتظار می‌رود قدرتمندترین دستگاه‌ها سال آینده راه خود را باز کنند.

طبق آخرین گزارش مارک گورمن از بلومبرگ، اپل ممکن است در سال آینده یک مک بوک پرو و مک مینی رده بالا را با چیپست اپل M3 عرضه کند.

او در خبرنامه Power On می‌گوید: «قطعا  نسخه M3 مک مینی در نهایت عرضه می‌شود»، اما قریب‌الوقوع نیست. او اضافه می کند که انتظار نمی رود این دستگاه تا اواخر سال 2024 معرفی شود، بنابراین در میان اولین سری از مک های مجهز به M3 قرار نخواهد گرفت. به همین ترتیب، مدل‌های مک‌بوک پرو 14 و 16 اینچی قرار است در اواسط سال 2024 عرضه شوند.

انتظار می‌رود اولین سری از دستگاه‌های مک مجهز به تراشه جدید M3 در اوایل اکتبر سال جاری عرضه شوند که شامل مک‌بوک پرو 13 اینچی، مک‌بوک ایر 13 اینچی و آی‌مک 24 اینچی می‌شود.

انتظار می‌رود پردازنده جدید اپل M3 توسط TSMC با استفاده از فرآیند 3 نانومتری خود تولید شود که عملکرد و کارایی انرژی قابل توجهی را در مقایسه با تراشه‌های نسل فعلی M2 ارائه می‌کند که با استفاده از فرآیند 5 نانومتری ساخته شده‌اند.برای مشاهده آخرین اخبار تکنولوژی همراه ما باشید.

منبعgizmochina

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

چهارده − 1 =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.