اپل در حال کار روی مک بوک ایر 15 اینچی با تراشه M3 است

مک بوک ایر

ظاهرا اپل در حال کار بر روی مدل جدیدی از مک بوک ایر است که دارای چیپست پیشرفته سری M3 خود باشد. این شرکت اخیراً در جریان WWDC 2023 از مک بوک ایر 15 اینچی جدید با تراشه M2 رونمایی کرد، اما گزارش جدیدی به جانشین آن اشاره می کند.

اپل روی مک بوک ایر 15 اینچی با تراشه M3 کار می کند

غول کوپرتینویی ادعا می کند که جدیدترین مک بوک ایر با چیپست M2 باریک ترین مدل لپ تاپ 15 اینچی جهان با ضخامت 11.5 میلی متر است. با این حال، به نظر می رسد که این مدل به روزرسانی خواهد شد که دارای چیپست حتی قدرتمندتر است. طبق گفته مارک گورمن از بلومبرگ، خط به روز شده جدید سازنده آیفون به زودی تولید مدل های مک بوک ایر با پردازنده های نسل بعدی M3 را آغاز خواهد کرد.

این گزارش اضافه کرد که این مدل جدید لپ‌تاپ در سال 2024 عرضه خواهد شد که مطابق با یکی از گزارش‌های قبلی ما است. برای کسانی که نمی دانند، تراشه M3  جانشین M2 است و پیشرفت های مختلفی مانند بهره وری انرژی و ارتقاء عملکرد را ارائه می دهد. علاوه بر این، این چیپست مبتنی بر فرآیند 3 نانومتری TSMC خواهد بود که یک مک بوک ایر 13.6 اینچی و 15.3 اینچی را تامین می کند. چیپست M3 احتمالاً دارای تعداد هسته ای مشابه M2 خواهد بود، بنابراین می توانیم انتظار داشته باشیم که M3 پایه دارای یک CPU با 8 هسته  و حداکثر 10 هسته پردازشگر گرافیکی باشد.

علاوه بر این، گورمن همچنین اضافه کرد که اپل در حال کار بر روی یک مدل جدید iMac و همچنین یک مک بوک پرو است که از چیپست M3 نیز پشتیبانی می کند. این گزارش می افزاید که iMac آینده با چیپست M3 مشابه M1 iMac خواهد بود که در گذشته عرضه شده بود. گورمن بر این باور است که iMac تقریباً در نیمه اول سال آینده عرضه می شود، اگرچه هنوز عرضه مدل مک بوک پرو مبتنی بر M3 مشخص نیست.برای مشاهده آخرین اخبار تکنولوژی همراه ما باشید.

توسطgizmochina

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

یک × سه =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.