عرضه مک های مجهز به M3 اپل تا سال 2024 به تعویق افتاد

مک های مجهز به M3

اگر شایعات صحت داشته باشند، ممکن است که مک ها و آیپدهای مورد انتظار اپل مجهز به M3  تا سال 2024 وارد بازار نشوند.

مک‌های مجهز به Apple M3 تا سال 2024 به دلیل چالش‌های 3 نانومتری TSMC با تاخیر مواجه می‌شوند
مک‌ها و آی‌پدهای مورد انتظار اپل مجهز به M3 ممکن است تا سال 2024 وارد فروشگاه ها نشوند. این ادعای جدی توسط یکی از کاربران توییتر به نام @Tech_Reve مطرح شده است که ادعا می‌کند اطلاعاتی در این زمینه دارد. کاربر به اشتراک گذاشت: «به‌روزرسانی: امسال M3 Mac یا iPad وجود ندارد. به دلیل اینکه TSMC نمی‌تواند M3 را به اندازه کافی برای اپل تامین کند، اپل عرضه M3 را تا سال آینده به تعویق انداخته است. بنابراین امسال نه M3 Mac و نه M3 iPad وجود خواهد داشت.

TSMC در حال حاضر مسئول تولید تراشه های 3 نانومتری A17 اپل برای مدل های آیفون 15 پرو است. آنها همچنین در حال کار بر روی تراشه های سری Mac “M3” هستند که از همان فرآیند 3 نانومتری استفاده می کنند. این تراشه ها نوید بهبود سرعت و کارایی قابل توجهی را می دهند. با این حال، چالش‌های اخیر TSMC با ابزارهای 3 نانومتری و بازده ظاهراً بر توانایی آنها برای برآورده کردن تقاضای اپل برای فناوری تراشه‌های پیشگامانه تأثیر گذاشته است. این موضوع در گزارش ماه گذشته EE Times نیز برجسته شد.

اگر ادعاها صحت داشته باشند، ما شاهد یک پردازنده جدید در WWDC 23 در تاریخ 5 ژوئن نخواهیم بود. با این حال، ما فکر نمی کنیم که کاربران شکایت زیادی داشته باشند زیرا محصولات موجود در بازار عملکرد خوبی برای شرایط امروزی دارند. البته، این بدان معناست که ما یک مک جدید نیز نخواهیم دید. طبق برخی اخبار جدید، اپل یک مدل مک بوک ایر 15 اینچی با پردازنده M2 را معرفی خواهد کرد. انتظار می رود که مدل جدید از نظر عمر باتری بسیار چشمگیر باشد.همانطور که گفته شد این اطلاعات توسط یک افشاگر منتشر شده است و برای اطلاعات دقیق باید منتظر اخبار رسمی از اپل باشیم.برای مشاهده آخرین اخبار تکنولوژی همراه ما باشید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

چهار × 5 =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.