تراشه A17 Bionic اپل آیفون 15 چگونه باعث کاهش هزینه ها می شود

چیپست اپل A17 Bionic

اپل در حال آماده شدن برای رونمایی از سری آیفون 15 در اواخر سال جاری است. فاش‌های مختلفی از راه‌اندازی این دستگاه خبر داده است، اما در آخرین افشا، گزارش شده است که آیفون 15 و آیفون 16 دارای نسخه‌های متفاوتی از چیپست A17 Bionic هستند. چیزی که آیفون 15 پرو را از جانشینانش متمایز می کند، استفاده از فرآیند N3B، آخرین فناوری ساخت TSMC است. با این حال، اپل برنامه پیشرفته تری برای مدل های سال بعد دارد که از فرآیند پیشرفته N3E استفاده می کند. این تغییر استراتژیک تضمین می کند که آیفون های آینده کارایی و بهینه سازی بیشتری را ارائه می دهند.

فرآیند N3E بیشتر بر انرژی متمرکز است، در حالی که N3B بیشتر عملکرد محور است

در مقایسه با تکرارهای قبلی مانند تراشه‌های A14، A15 و A16 که بر روی فرآیند 5 نانومتری ساخته شده‌اند، A17 Bionic با فرآیند تولید 3 نانومتری خود جهشی قابل توجه به جلو را نشان می‌دهد. این فناوری پیشرفت های زیادی را به ارمغان می آورد و تجربه کاربر را تا حد زیادی بهبود می بخشد. سری آیفون 15 پرو مجهز به A17 بایونیک پیشرو خواهد بود و از فرآیند N3B استفاده می کند، در حالی که مدل های آینده به طور کامل از فرآیند N3E استقبال خواهند کرد. TSMC این گره ها را مشخص کرده است و نشان می دهد که فرآیند N3E به جای عملکرد خالص، تاکید بیشتری بر کنترل مصرف انرژی دارد. این یک جایگزین کمی مقرون به صرفه برای فرآیند N3B است.

گره N3E دارای اندازه سلول بیت SRAM با چگالی بالا مشابه گره N5 قبلی است و اندازه فشرده 0.021 میکرومتر مربع را حفظ می کند. در مقابل، فرآیند N3B با کاهش اندازه سلولی 0.0199 میکرومتر مربع، مقیاس‌بندی SRAM حتی بیشتری را به دست می‌آورد که کاهش 5 درصدی را نسبت به مدل قبلی خود ارائه می‌دهد. علاوه بر این، فرآیند N3E به تراکم حافظه قابل ستایش تقریباً 31.8 Mib/mm² دست می یابد.

پذیرش فرآیند 3 نانومتری اپل تعهد این شرکت را به پیشبرد مرزهای تکنولوژیکی و ارائه تجربیات استثنایی برای کاربران برجسته می کند. با نزدیک شدن به تاریخ عرضه آیفون 15 پرو و آیفون 15 پرو مکس، کاربران می توانند عملکرد پیشرو و بهره وری انرژی دستگاه های نسل جدید را پیش بینی کنند.برای مشاهده آخرین اخبار تکنولوژی همراه ما باشید.

منبعgizmochina

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

پانزده − 14 =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.