اپل روی محافظ صفحه نمایش برای آیفون و آی‌پدهای تاشو کار می‌کند

گوشی تاشو اپل

دستگاه های تاشو به طور فزاینده ای  در حال محبوب شدن هستند. تقریباً هر روز یک شرکت جدید گوشی هوشمند تاشو خود را عرضه می کند. با این حال، این دستگاه‌ها یک اشکال بزرگ دارند: نمایشگرهای OLED منعطف آنها بسیار شکننده هستند و می‌توانند به راحتی با حداقل فشار آسیب ببینند. برای رفع این مشکل، اپل در حال طراحی یک سیستم محافظ به طور خاص برای نمایشگرهای تاشو آیفون و آیپد است که از آسیب ناشی از سقوط محافظت می کند.

اپل در حال توسعه راه حلی نوآورانه برای محافظت از صفحه نمایش آیفون/آی‌پد تاشو

گوشی تاشو اپل

اپل اخیراً یک درخواست ثبت اختراع به اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده (USPTO) به نام «دستگاه نمایشگر خود جمع‌شونده و تکنیک‌هایی برای محافظت از صفحه نمایش با استفاده از تشخیص سقوط» ارسال کرده است. ایده این است که از حسگرها در دستگاه هایی با صفحه نمایش تاشو  استفاده کنیم تا بفهمیم که آیا در حال سقوط هستند یا خیر. اگر دستگاه در حال سقوط باشد، می تواند صفحه نمایش را ببندد یا تا حدی جمع کند تا نمایشگر حساس با زمین برخورد نکند.

این درخواست  می گوید که حتی تا کردن صفحه نمایش تا زاویه کمتر از 180 درجه می تواند به محافظت از آن کمک کند و به این دلیل است که لبه های دستگاه ابتدا به زمین برخورد می کند، نه صفحه نمایش. اگر دستگاه خیلی سریع بیفتد، یک صفحه قابل چرخش می تواند نمایشگر را به طور خودکار به عقب بکشد. مینگ چی کو، تحلیل‌گری که اغلب پیش‌بینی‌های درستی در مورد محصولات اپل انجام می‌دهد، فکر می‌کند که یک آی‌پد تاشو ممکن است در سال ۲۰۲۵ عرضه شود.

با این حال، حتی بهترین متخصصان ممکن است گاهی اوقات اشتباه کنند. در سال 2021، کو حدس زد که یک آیفون تاشو در سال 2023 وارد بازار شود و 20 میلیون دستگاه بفروشد. جدیدترین حدس کو این است که یک آی‌پد تاشو می‌تواند پایه فیبر کربنی داشته باشد.  در حالی که این ایده ها جالب هستند، مهم است که به یاد داشته باشید که در حال حاضر این موارد فقط  ایده ها و برنامه های ثبت اختراع و حدس هستند. اما واضح است که اپل سخت در تلاش است تا راه‌هایی برای محافظت از صفحه نمایش دستگاه‌های تاشو در برابر آسیب‌دیدگی ناشی از سقوط بیابد.برای مشاهده آخرین اخبار تکنولوژی همراه ما باشید.

منبعgizmochina

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

یک × 1 =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.