اپل تولید مک بوک پرو 13 اینچی با نوار لمسی را متوقف کرد

مک بوک پرو 13 اینچی با نوار لمسی

در رویداد “Scary Fast”  در 31 اکتبر، اپل از مجموعه جدیدی از مک های مجهز به تراشه M3، شامل مک بوک پرو 14 اینچی و مک بوک پرو 16 اینچی رونمایی کرد. با این حال، اپل نیز بی سر و صدا تولید مک بوک پرو 13 اینچی با نوار لمسی را متوقف کرد.

مک بوک پرو 13 اینچی با نوار لمسی در سال 2020 عرضه شد و دارای تراشه Apple M2 با حداکثر 10 هسته گرافیکی بود. همچنین دارای نوار لمسی بود که اپل در سال 2016 آن را به عنوان راهی پویا و بصری تر برای تعامل با macOS معرفی کرد.

نوار لمسی یک نوار OLED نازک است که جایگزین کلیدهای عملکرد سنتی در صفحه کلید مک بوک پرو می شود. می توان از آن برای نمایش انواع کنترل های متنی، مانند میانبرهای برنامه ها یا وظایف خاص استفاده کرد. با این حال، نوار لمسی هرگز واقعاً مورد توجه کاربران قرار نگرفت. بسیاری از مردم استفاده از آن را دشوار و کم کارآمدتر از کلیدهای عملکرد سنتی می دانستند.

بنابراین، اپل در سال 2021 شروع به حذف نوار لمسی کرد. آن را از مک بوک ایر جدید و مک بوک پرو بازطراحی شده حذف کرد. توقف تولید مک بوک پرو 13 اینچی با نوار لمسی اکنون به این معنی است که تاچ بار رسماً مرده است.

اگرچه توقف آن کمی غم انگیز است، اما واضح است که نوار لمسی هرگز واقعاً یک ویژگی محبوب نبود. این یک آزمایش جسورانه بود، اما در نهایت نتوانست مورد توجه کاربران قرار گیرد.برای مشاهده آخرین اخبار تکنولوژی همراه ما باشید.

منبعgizmochina

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

6 + 9 =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.