اپل استفاده از ChatGPT را در محل کار ممنوع کرد

اپل و chatgpt

به دنبال سامسونگ، جی پی مورگان، گلدمن ساکس و دیگر شرکت های بزرگ، اپل اکنون تصمیم گرفته است که استفاده از چت ربات های مبتنی بر هوش مصنوعی مانند ChatGPT، Bard و Bing را در میان نیروی کار خود ممنوع کند. این اقدام بخشی از تلاش اپل برای جلوگیری از افشای تصادفی داده های محرمانه است و همچنین همزمان با برنامه های آن برای ساخت فناوری مشابه در داخل است.

طبق گزارش وال استریت ژورنال، اپل همچنین به کارمندان خود نسبت به استفاده از Copilot مایکروسافت هشدار داده است، نرم افزاری که به نوشتن کد نرم افزار کمک می کند. این ممنوعیت در بحبوحه نگرانی ها در مورد نحوه مدیریت این چت ربات های هوش مصنوعی مانند ChatGPT اعمال می شود. این پلتفرم‌ها دارای پایگاه کاربری ترکیبی صدها میلیون نفری هستند و نحوه استفاده از داده‌های کاربر برای آموزش هوش مصنوعی به یک نقطه نگران کننده تبدیل شده است.

در اوایل سال جاری، یک باگ در ChatGPT کشف شد که به برخی از کاربران اجازه می‌دهد عناوین تاریخچه چت را از سایر کاربران مشاهده کنند. این باعث شد OpenAI، توسعه دهنده ChatGPT، به طور موقت این سرویس را  آفلاین کند. به دنبال این مسائل مربوط به حریم خصوصی، OpenAI گزینه ای را برای کاربران برای غیرفعال کردن سابقه چت معرفی کرد که از آموزش مدل هوش مصنوعی بر روی داده های آنها جلوگیری می کند. با وجود این حرکت، شرکت هایی مانند اپل قانع نشده اند و استفاده از این چت بات ها را محدود کرده اند.

سامسونگ نیز موضع مشابهی اتخاذ کرده و کارمندان خود را از استفاده از چت ربات‌های هوش مصنوعی مانند ChatGPT پس از اینکه سورس کد با این ابزار به اشتراک گذاشته شد، ممنوع کرد. طبق گزارش ها، این شرکت در حال توسعه ابزارهای هوش مصنوعی خود است و به کارمندان دستور داده است که هیچ اطلاعات شرکتی یا شخصی را با چت ربات های شخص ثالث به اشتراک نگذارند.

به نظر می رسد  اپل در حال توسعه جایگزینی برای ChatGPT است.  اپلیکیشن ChatGPT هم اکنون برای کاربران iOS در ایالات متحده در دسترس است و کاربران را قادر می سازد تا هوش مصنوعی مکالمه ای را  تجربه کنند.برای مشاهده آخرین اخبار تکنولوژی همراه ما باشید.

منبعgizmochina

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

2 × سه =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.