اپل ممکن است به زودی iPhone 5C و iPad mini 4 را به لیست منسوخ شده ها اضافه کند

iPhone 5C

ظاهراً اپل قصد دارد در نوامبر 2022 دو محصول را به لیست دستگاه‌های منسوخ شده خود اضافه کند. اگر این گزارش درست باشد، آیفون 5C و آی‌پد مینی 4 جدیدترین محصولات اضافه شده به این لیست خواهند بود.

غول کوپرتینویی معمولاً هنگامی که از زمان معرفی رسمی محصولات خود پنج سال می‌گذرد، با عنوان “قدیمی” به آن محصولات اشاره می کند. اما زمانی که یک محصول از سن هفت سالگی می گذرد، شرکت آن دستگاه ها را به اصطلاح برچسب منسوخ شده می زند. در اقدامی مشابه، اپل اخیراً اعلام کرده بود که آیفون 6 دستگاهی قدیمی از این برند است. اکنون به نظر می رسد که آیفون 5c که در سپتامبر 2013 عرضه شد، جدیدترین گوشی هوشمندی باشد که وارد این لیست می شود.

با توجه به اینکه آیفون 5c اکنون بیش از 9 سال از عمر آن می گذرد، این خبر عجیب نیست. این دستگاه به‌عنوان نسخه مقرون‌به‌صرفه‌ پرچم‌دار اپل در سال 2013 عرضه شد که آیفون 5s بود. از طرفی آیپد مینی 4 نیز با ارائه نمایشگر نسبتا کوچکتر به عنوان تبلتی که 7.9 اینچ است و همچنین دارای برچسب قیمتی پایین تر نسبت به مدل های بزرگتر آیپد آن زمان، نقشی مشابه داشت. این مدل همچنین بیشتر برای  سرگرمی عرضه شد.

وقتی دستگاهی به لیست دستگاه‌های «منسوخ شده» اضافه می‌شود، به این معنی است که شرکت دیگر پشتیبانی سخت‌افزاری را برای این محصولات ارائه نخواهد کرد. پشتیبانی نرم افزاری این دستگاه ها مدتی پیش به پایان رسیده است، اما اکنون، این برند هیچ گونه خدمات تعمیر را نیز ارائه نمی دهد.

برای مشاهده آخرین اخبار تکنولوژی همراه ما باشید.

منبعgizmochina

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

4 × 5 =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.