اندروید 14 می تواند ویژگی سلامت باتری را به گوشی ها و تبلت ها بیاورد

ویژگی سلامت باتری در اندروید

iOS دارای یک ویژگی سلامت باتری است که به عنوان یک ویژگی بومی در اندروید برای نشان دادن حداکثر ظرفیت باتری دستگاه وجود ندارد. با این حال، اندروید 14 زمانی که نسخه نهایی آن منتشر شود، می تواند آن را به همه دستگاه های اندرویدی بیاورد.

میشال رحمان، EIC پیشین XDA-Developers فاش کرده است که گوگل برخی از API های BatteryManager جدید را به نسخه بتا اندروید 14 اضافه کرده است. دو مورد از آنها APIهای عمومی هستند – برای ارائه اطلاعات در مورد تعداد چرخه و وضعیت شارژ استفاده می شوند – در حالی که بقیه APIهای سیستمی هستند که تاریخ تولید، تاریخ اولین استفاده، سیاست شارژ و وضعیت سلامت دستگاه را گزارش می کنند.

رحمان گزارش می‌دهد که هر برنامه‌ای با مجوز BATTERY_STATS می‌تواند این APIهای سیستم را فراخوانی کند، اما این برنامه‌ها فقط در دستگاه‌های Pixel دارای Android 14 Beta 2 یا بالاتر در دسترس هستند. توسعه دهنده Narek اپلیکیشنی به نام Batt توسعه داده است که از این API های جدید برای گزارش سلامت باتری و چرخه شارژ گوشی هوشمند استفاده می کند. می‌توانید آن را از GitLab دانلود کنید و اگر اندروید 14 دارد آن را روی دستگاه خود امتحان کنید.

با این حال، صحت داده‌هایی را که برنامه به اشتراک می‌گذارد نمی‌توان تضمین کرد، زیرا گزارش می‌دهد که APIها چه چیزی را برمی‌گردانند و این آمار به اطلاعاتی بستگی دارد که IC شارژ ردیابی می‌کند. همچنین بستگی به این دارد که HAL از این ویژگی پشتیبانی کند یا خیر.

در اینجا امیدواریم که گوگل یک ویژگی سلامت باتری مناسب را به اندروید 14 پایدار اضافه کند تا مجبور نباشید برای بررسی وضعیت سلامت باتری دستگاه خود به برنامه هایی مانند Batt اعتماد کنید.برای مشاهده آخرین اخبار تکنولوژی همراه ما باشید.

منبعgsmarena

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

ده − 6 =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.