سری آیفون 15 پرو با چیپست A17 Bionic می تواند تقاضای بالایی داشته باشد

چیپست اپل A17 Bionic

چیپست آینده اپل A17 Bionic سر و صدای زیادی در دنیای فناوری ایجاد کرده است، با گزارش‌هایی از تامین‌کنندگان در زنجیره تامین آیفون اپل نشان می‌دهد که ارتقاء مشخصات قابل توجهی را در سری آیفون‌های آینده ارائه خواهد کرد. انتظار می‌رود که A17 Bionic نسبت به چیپست قدرتمند A16 Bionic، 35 درصد بهبودی در بهره‌وری انرژی و ارتقای عملکرد نامشخص داشته باشد.

طبق گزارش‌ها، فرآیند 3 نانومتری مورد استفاده در چیپست A17 Bionic، تراکم ترانزیستور بالاتری را ارائه می‌کند که منجر به عملکرد بهتر و مصرف انرژی کمتر می‌شود. طبق گزارش ها، اپل  اولین دوره تولید نیمه هادی های فرآیند N3 جدید TSMC را خریداری کرده است، و خود را به تنها بازیگر اصلی تبدیل کرده است که از فرآیند 3 نانومتری در سال 2023 استفاده می کند. تراشه سازان رقیب کوالکام و مدیاتک تراشه های 3 نانومتری خود را توسعه نخواهند داد، و مدیاتک به هزینه های تولید بالا اشاره کرده است و کوالکام رویکرد “انتظار و دیدن” را در پیش گرفته است.

انتظار می رود آیفون 15 پرو و آیفون 15 پرو مکس دارای چیپست A17 بایونیک باشند و تامین کنندگان به دلیل ارتقای قابل توجه تقاضای بالا را برای این دستگاه ها  پیش بینی می کنند. همچنین شایعه شده است که این دستگاه‌ها با دوربین پریسکوپ، دکمه‌های تنظیم صدا و پاور، کمی نوسازی در طراحی و سنسور دوربین جدید سونی عرضه می‌شوند.

علاوه بر این، انتظار می‌رود آیفون 15 و آیفون 15 پلاس استاندارد دارای چیپست A16 Bionic باشند و انتظار می‌رود هر چهار دستگاه جدید با اتصال USB-C عرضه شوند – اولین آیفون‌هایی که استاندارد شارژ را اتخاذ می‌کنند. همچنین انتظار می‌رود داینامیک آیلند از گوشی‌های سری Pro به آیفون 15 و آیفون 15 پلاس استاندارد جهش کند.

انتظار می‌رود چیپست A17 Bionic و ویژگی‌های شایعه شده سری آیفون 15 آتی باعث ایجاد تقاضای جایگزینی در بین افرادی با مدل‌های قدیمی آیفون شود. تصمیم اپل برای به دست آوردن  اولین دوره تولید نیمه هادی های فرآیندی N3 جدید TSMC به این شرکت برتری قابل توجهی نسبت به رقبای خود داده است.

به طور کلی، انتظار می رود چیپست A17 Bionic عملکرد بهتر، بهره وری انرژی بهبود یافته و ویژگی های جدیدی را ارائه دهد که برای مصرف کنندگان جذاب باشد. سری آتی آیفون 15 در حال شکل گیری است تا یک ارتقاء قابل توجه نسبت به نسل قبلی باشد، و جالب است که ببینیم رقبای اپل چگونه به استفاده این شرکت از فناوری 3 نانومتری در جدیدترین چیپست های خود واکنش نشان می دهند.برای مشاهده آخرین اخبار تکنولوژی همراه ما باشید.

منبعgizmochina

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

هشت + سه =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.