یک گلوله آتشین سبز بر فراز استرالیا منفجر شد که نور آن تا صدها کیلومتر قابل مشاهده بود

گلوله آتشین سبز بر فراز استرالیا

اخیراً یک شهاب غیرمعمول سبز رنگ در آسمان استرالیا منفجر شد و باعث ایجاد فلش نور درخشانی شد که تا کیلومترها قابل مشاهده بود و صدای انفجاری بلند که مردم محلی را بهت زده کرد. دوربین‌های فرودگاه کایرنز در کوئینزلند ویدئویی از انفجار یک شهاب سنگ را در ساعت 21:22 به وقت محلی در 20 می 2023 ضبط کردند.

فیلم‌های اضافی ضبط‌شده روی گوشی‌های هوشمند، دستگاه‌های DVR و دوربین‌های امنیتی نشان می‌دهد که فلاش تا نورمنتون، که حدود ۶۰۰ کیلومتری غرب کایرنز است، قابل مشاهده است. صدای انفجار به وضوح بر فراز شهر کرودون شنیده شد که در 100 کیلومتری شرق نورمنتون قرار دارد.

این شهاب احتمالاً بسیار کوچک بود، بین 0.5 تا 1 متر عرض داشت و می توانست با سرعت 150000 کیلومتر در ساعت حرکت کند. این را برد تاکر، اخترفیزیکدان از دانشگاه ملی استرالیا در کانبرا گفته است. او افزود که هر قطعه ای که به زمین بیفتد احتمالاً بسیار کوچک بوده و هنوز یخ زده است.

اکثر گلوله های آتشین هنگام انفجار نور سفید یا زرد ساطع می کنند. تاکر گفت که درخشش غیرمعمول سبز شهاب که بر فراز کرودون منفجر شد به دلیل غلظت بالای فلزاتی مانند آهن و نیکل در شهاب بود.

منبعgadgettendency

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

2 + شانزده =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.